ІНТЕРВ'Ю НА ЧЕРКАСЬКОМУ РАДІО 8 БЕРЕЗНЯ 1998 РОКУ. В СТУДІЇ РОСТІК, ШУРА І ЮЛІЯ ЛОРД.

Р: Привіт, люди, страшно приємно бувати в Черкасах вже в другий раз з сольним концертом. Дуже класно пливете нормально по тому радіоефірі. Ви дуже класні, класна студія, приємна.
- Чому гурт зветься «Скрябін»?
Р: Тому, шо Саша Скрябін – звукорежисер.
- Скільки років на професійній сцені?
Р: З 89 року працює «Скрябін» – живе, дихає. Група почалася дуже просто: ми просто сіли грати музику і граємо її до сьогоднішного дня.
- Чи не вважаєте ви, що електронні інструменти псують музику?
Р: В 1989 році група записала свій перший магнітоальбом, який був записаний на абсолютно живих інструментах, тому що у нас просто не було секвенсора. Ігор Яцишин грав на барабанах, він загинув три роки тому. Ми грали на клавішах, на гітарах, а для того, щоб запис вийшов повний, мусили накладати два записи, тобто ми писали один дубль на бобінний магнітофон, а потім, пускаючи з нього, записували на другий і ще зверху догравали. Таким чином ми доповнювали нашу відсутність секвенсора. Але ви дуже не праві, якщо вважаєте, що комп'ютери псують музику, насправді комп'ютери допомагають максимально нормально відтворити багату музику з невеликою кількістю людей.
- Чому Кузьма не з'являється на людях?
Р: Кузьма мало часу проводит на вулиці, бо хворів на важку ангіну, а зараз реабілітаційний період. Окрилений вчорашнім концертом в Сумах. Просто фантастичні, нереальні люди!
- Що ви можете сказати про ваш власний стиль?
Р: Всі пісні, які пише «Скрябін» – вони чи про любов (я не люблю того слова), чи про ту емоцію, що називається Sex, тобто насправді людьми рухає одне почуття, одна емоція в житті – то є секс, і дуже багато того є в нашій творчості, і то неправда, що ми так мало пишемо пісень навіть про любов. Досить відкритим текстом то співається десь в половині пісень – просто треба чути. Настрій повинен бути відповідний. Ми страшні фани дівчат, тобто ми фанатієм від того, що на світі є дівчата, і дуже любим бачити їх: красивих, усміхнених, гарних. І дуже сильно піднімає настрій, коли ти бачиш дівчину на вулиці, яка посміхається. То дуже заряджає.
- Які композиції відтворюють ваш настрій?
Р: Всі композиції. Ми б не випускали того, шо не відтворює наш настрій.
- Чим пояснюються зміни у вашому зовнішньому вигляді?
Р: Треба приймати то життя, як одну велику класну забаву в ньому. Ми бавимось життям на повну котушку і час від часу переставляєм меблі в хаті, малюємо голову і міняєм навколо себе настільки, щоб відчувати себе нормальною людиною. Підстригти волосся – то є абсолютно нормальне бажання і в тому нема нічого такого надуманого, то є абсолютно нормальне.
- Чому Кузьма назвав свою дочку так дивно – не по-українському?
Р: Я хрещений батя Барбари. Якщо українець назвав свою доцю таким ім'ям, то то є українське ім'я. Я прошу відноситися до свого життя трошки інакше. Якщо ми будемо жити по штампам і трафаретам, то ми будем подібні на ті комп'ютери.
- Чим пояснюється ваша співпраця з партією зелених?
Р: «Скрябін» повірив у партію зелених, якій «Скрябін» хоче довіряти. В програмі партії написані досить нормальні речі, я помітив там такий пункт – про прави голосу дитини через її матір. Весь світ живе для людей молодих. Я вже такий досить старий пацан. Я просто в якийсь момент почав задумуватися, в якому світі ми живемо. Я би всіх нормальних людей позбирав на такому великому самому класному материку і там би ми з ними класно жили. А всіх злих і козлів повиганяв би звідтам. Ми б у тих дурних кораблі позабирали, і вони просто не допливли б до нас. Вони ж дураки. Все саме класне створили в тому світі – я впевнений – добрі і класні люди. Можливо, з комплексами якимись, але ними рухало добре, а потім то погані і злі козли використовували.
- Чому раніше ви виступали в чорному одязі?
Р: Чорний колір найбільш підходить до того, щоб сконцентрувати свої думки на чомусь іншому, пустити думку в певному напрямку. Нові, блискучі костюми нам фантастично подобаються. А тоді ми старалися виглядати досить таємничо-містично – та й просто дуже подобається чорний колір.
- Чи концентруєте ви під час виступу увагу на комусь одному в залі?
Р: Андрій хоче, щоб було максимально багато людей. Він ні на кого не концентрує свою увагу, він хоче бачити усіх одночасно. По черзі дивиться на всіх людей і контактує з усім загалом, і чим більше зал реагує на те, що робиться на сцені, тим краще виходить концерт. Чим ліпше Андрій співає, а я граю – тим ліпше отой драйв виявляється. То є помилка – концентрувати увагу на комусь одному, але, можливо, людина не може по-інакшому працювати, їй тяжко зосередитися, тяжко ввійти у такий стан.
- Яке ваше ставлення до майбутнього України?
Р: До майбутнього України я ставлюся так само, як до минулого і сьогоднішньогоя страшний оптиміст і я вірю в то, шо Україна буде однією з найкращих та найрозвинутіших країн у Європі. Я дуже люблю свій народ і дуже хочу зробити все, що від мене залежить, для того, щоб наші люди і я зокрема жив класно і цивілізовано.
- Сьогодні 8 березня. Юліє, можливо, ти шось скажеш з того приводу?
U: Я дуже рада всі вітати. Мене ріднить зі «Скрябіном» якесь близьке світовідчуття, думки відносно життя. Я така сама фанка музики, і то дуже мені близько, дуже відповідає «Скрябінській» музиці. Так шо ми раді, що знайшлися у тому світі.
- Куди вам хотілося б ще поїхати з концертом?
Р: Ми поїдемо всюди, куди нас запросять для того, щоб приїхати і грати для людей, абсолютно нема різниці, для кого, де і коли і як грати. Просто велике значення має те, що нам хочеться то робити.
- Що ви слухаєте з музики?
Р: "Depeche Mode" – це люди, які живуть і працюють практично двадцять років, лишаючися на струї і так свіжо і нормально виглядають, і їх чути так свіжо і нормально. Просто фантастика. Я хотів би, щоби радіостанції транслювали альтернативну, не попсову музику, щоби не було жодної попсової пісні. «Позові мєня с собой» я би закопав глибоко. Я би виклав тими компактами підлогу в студії і не мив би підлогу.
- Як ви ставитеся до модної тепер групи «Мумій троль»?
Р: Я його не дуже доганяю, а Кузьма ненавидить просто лютою ненавистю. Шура – 50Х50.
- Чому ваша програма називається саме «Танець Пінгвіна»?
Р: Всі люди ціле своє життя танцюють танець пінгвіна. Наше життя – то є такий великий танець пінгвіна.
- Які книги вплинули на ваше світосприйняття?
Р: «Знедолені» Віктора Гюґо – страшно сподобалося. «100 років самотності» Маркеса – вставило. Коли багато начитуєшся, то в голові починає щось народжуватися. «Скрябін» має свою власну філософію. . . Я люблю про то говорити. А Андрій дуже не любить, він то трошки далі в собі ховає. Шура взагалі про то ніколи не говорить, ми нічого не знаємо про його філософію. Я тільки знаю, що Шурина філософія полягає в тому, що він максимально добра людина. Не може прожити і дня, щоби комусь щось не подарувати.
- Як ви спілкуєтеся з вашими фанами? Що вони вам пишуть?
Р: Багато людей пишуть свої твори, вірші, розповіді про життя, відчуття в листах. Фани повинні просто під приводом того, що вони є фани «Скрябіна», позбиратися разом в такій нормальній тусовці нормальних людей, власне, тобто, не рагулів і не козлів, а людей, які хочуть разом бавитися, жити, відпочивати, працювати і просто бути разом. Я хочу, щоби ті фан-клуби, які я бачу, були такими класними компаніями людей, які можуть собі дати раду з козлами.
- Про що ви мрієте?
Р: Дуже хочу, шоб у світі перемогло добро. Світ існування людей – то така боротьюа добра зі злом. І я дуже хочу, щоб воно перемогло – то моя головна мрія.
Ш: Шоб всі добрі люди були здорові, а в усіх злих з'явився такий маленький інфарктик.
- Ким би ви хотіли стати у 21 столітті, коли все перероблять на електроніку?
Р: Я полетів би з інопланетянами, тому що таку перебудову без інопланетян зробити неможливо – то я б і полетів з пацанами. А може, став би якимось жителем Інтернету. Мені страшно подобається Інтернет, я кожну вільну хвилину, яку маю перед комп'ютером, використовую, шоб полазити там, пошукати і подивитися шось
Ш: Я б був синтезатором. Я ж музикант.