Make your own free website on Tripod.com

ІНТЕРВ'Ю З WWW.MUSICA.COM.UA
На студiї “Спати” нiщо не говорить про скорий розпад “Скрябiна”. Ростик прослуховує речi з нового альбому, обдумує, яким чином додати командi драйву пiд час туру. Життєрадiсний Кузьма теж аж нiяк не нагадує лiдера команди, якої скоро не стане. Все начебто на мiсцi. Та, усамiтнившись з Андрiєм, таки запитую:
— Останнiм часом з’являється все бiльше чуток що “Скрябiн” ледь не розпадається. Який стан справ у гуртi насправдi?
— Так, чуток вистачало i все це було небезпiдставно. Якщо починати здалека, то “Скрябiн” перестав iснувати, як тiльки на Українi впровадили “шоу-бiзнес”. Коли за звучання на радiо та телебаченнi почали просити грошi, нам стало нецiкаво в це бавитись. Врештi-решт ми втомилися, бо в країнi, де домiнує росiйська мова, росiйськомовна музика, ми вiдчуваємо себе емiгрантами. Дiйшло до того, що українськiй групi з одинадцятирiчною iсторiєю доводиться пробивати мiсце в ефiрi, платити за це грошi, коли росiяни його отримуються задурно. Те, що iснувало пiд прапором “Скрябiн”, не має фактичної сили, аби протистояти органiзованiй системi. Щоб у нiй вижити, треба виходити з iншим прапором та iнакшою зброєю i менi прикро, що заради цього доводиться розлучатися зi “Скрябiним”.На додачу, Шура останнiм часом почав себе дискомфортно вiдчувати у гуртi i виявив бажання його покинути.
— Чим будете займатись пiсля того, як не стане “Скрябiна”?
— Я не збираюся покидати сцену, навпаки, планую почати для себе нову епоху. Напрацьовок є багато, багато молодих людей заслуговує на те, щоб їх чула вся Україна, конкретно навiть не знаю, чим займуся. Шура почав писати дуже важкий iндастрiал, але я цього не розумiю i, як на мене, перспектив воно не має жодних. В комп’ютерi “зависли” з 25 його композицiй, вони грамотно поскладанi, але вiн не доводить це все до кiнця. Ростику не вистачало часу бумкати на басi i ходити з портфелем, то вiн надав перевагу останньому i зайнявся адмiнiстративною роботою.
— А що найближчим часом чекати саме вiд “Скрябiна”?
— Ми закiнчуємо роботу над абсолютно несподiваним альбомом “Модна країна”. В той же час лежить в шухлядi повнiстю готовий альбом “Стриптиз”. Його, мабуть, видавати взагалi не будемо, хiба колись пiснi з нього потраплять до якогось збiрника. Нещодавно ми вперше за три мiсяцi зiбралися втрьох i нарештi закiнчили зйомки клiпу. Все-таки вмовили Шуру у ньому знiматися, бо “Бультер’єр” — клiп, як-не-як, “Скрябiна”, а не мiй сольний чи Ростика. Альбом вийде 31 рудня на Nova Records, пiсля чого пройде тур. Набрано четверо живих музикантiв i електронний дует.
— Як видно, Шурi пiд час туру на сценi самотньо не буде...
— Ще не вiдомо, чи вiн поїде з нами у турне. Я б, звичайно, не хотiв його вiдпускати, але може бути й таке, що у нього не буде бажання виступати зi “Скрябiним”.
— “Модна країна” — це про Україну?
— “Модна країна” — то є суть нашої держави. Свого часу в Берлiнi у мою машину врiзався турок, вiн викликав полiцiю, а тi, зобачивши український паспорт, зо двi години мене перевiряли. В той момент я вiдчув себе дуже “модним” — стiльки уваги придiлили моїй скромнiй персонi. Альбом дуже прикольний, драйвовий, тексти на соцiальну тематику, але з гумором.
— Пiсня “Україна”, яку ви свого часу чомусь так i не видали, здається, не втратила своєї злободенностi. “Засрана культура, смердячi туалети” залишились. Чи будете її реставрувати?
— Як не дивно, та тема дiйсно залишилась актуальною. Але про реактивацiю старих пiсень ми поки що не думаєм, бо сильно попер новий матерiал. Тому ще бiльше сумно, бо “Модна країна” стане останнiм альбомом “Скрябiна” — 95 вiдсоткiв, що так станеться. Але своїх фанiв ми не збираємось пiдводити, вони не залишаться наодинцi. У нас купа невиданого матерiалу, купа проектiв, якi не знайшли застосування, i саме буде час за те все взятися. Результат одного з проектiв — пiсню “Патi в моїй хатi” вже, мабуть, чули. Ми взяли пiд своє крило двох молодих хлопцiв i з цього щось виходить.
— Записано чотири чудовi пiснi з автентичного проекту “Еутерпа”. Чи буде продовження?
— “Еутерпа” — то наша найдорожча дитина, вона забрала багато сил, нервiв i розуму. Але в Українi, як виявилось, такий продукт нiкому не потрiбен. Французька компанiя World Music Records взялась його видати, а тут усiм рiдний фольклор по барабану. Звичайно, ми допишемо “Еутерпу”, але парадоксальнiсть сьогоденних реалiй просто добиває. Низькоякiсний продукт з Росiї крутити на радiо — будь ласка, а пустити в ефiр вартiсну пiсню з “Еутерпи” — давайте грошi.
— “ВВ”, “Океан Ельзи”, “Ла Манш” торують стежку на Москву. Як у вас з цим?
— Два роки тому у нас була конкретна пропозицiя вiд Леонiда Бурлакова, директора групи “Мумiй Троль”, спiвпрацювати з ними. Але взамiн за промокампанiю “Скрябiн” мав би вiдпрацювати кiлька безкоштовних концертiв. Ми вiдмовились i з часом навiть жалкували через це, але сьогоднi бачу, що вчинили правильно. Бо у Росiї українська музика асоцiюється тiльки зi смiшними хохлами, їм все одно що слухати — “Океан Ельзи” чи Ляпiс Трубецькой. Головне, що мова прикольна.
— Хто зараз пишеться у вас на студiї?
— У нас писались “Друга рiка”, Тарас Чубай, Юлiя Лорд, Нiкiта, менш вiдомi виконавцi. То є наша робота, i вона теж забирає чимало часу, можливо, тому деякий перiод нас не було видно i чутно.
— Перейдемо до теми телебачення. Деякою мiрою хiт-парад “Гаряча сiмка”, який ти зараз ведеш, протистоїть промосковським музичним програмам на кшталт “Мелорами”. Популяризацiя українських виконавцiв закладена в концепцiю програми, чи вона є комерцiйною, i невдовзi тут теж появиться росiйський ширвжиток?
— Москалi там не появляться, це однозначно. Ми пропонуємо глядачам ту музику, яка в Українi є реально популярною. Зайшла, наприклад, “ВIА Гра” — вiдразу попала на перше мiсце. I нехай менi вiд неї блювати хочеться, але вона є реально популярною. Повалiй “пролiтає”, значить, вона не користується популярнiстю серед контингенту, який дивиться цю передачу. А глядачi, здається, у нас толковi, у всякому разi, у листах помилок немає, а деякi з них навiть доволi мудро написанi.
Я втiшений, що втрапив на телебачення, бо ранiше постiйно нервувався, дивлячись на наших ведучих. Вони розповiдали якiсь нерозумнi анекдоти, самi з них смiялисьф i стрибали, мов клоуни. Я ж наситився нормальним європейським телебаченням i намагаюся якось це вiдтворити у нас.
— Як ти будеш почуватися, коли у хiт-парадi з’явиться клiп “Скрябiна”?
— Я довго думав над цим, а потiм вирiшив, що менi не може бути не комфортно. Якщо клiп буде неякiсним, вiн не потрапить в хiт-парад. Якщо ж ми знiмемо конкурентноспроможний клiп, то я з радiстю його представлю глядачам.
Анджей