Make your own free website on Tripod.com
Інтерв'ю Кузьми молодіжному журналу "БУМ"
надруковане у номері за травень 98-го рокуПередмова:
Краща поп-група 1996 року, краща альтернативна група 1997 року, піонер української неоромантики і просто дуже добра команда, яку в Україні знають давно. Групу слухають, бо люблять приємні "скрябінські" мелодії і розумні, не пусті "скрябінські" тексти. А ще поважають, бо "Скрябін" ніколи не розмінюється на дешеві шоу-бізнесові приколи. "Скрябіна" ніхто, ніколи, як то зараз водиться не "розкручував", і популярність хлопців не "роздута", а натуральна і заслужена. Нещодавно група повністю закінчила запис альбому реміксів і зняла відеокліп на титульну пісню альбому "Танець пінгвіна", також "Скрябін" провів всеукраїнський "зелений" тур - "Збережемо природу для життя".


Ця розмова з лідером групи - Андрієм Кузьменком

- Отож, Андрію, я так розумію що останнім часом справи в вас йдуть майже відмінно?

-- Відмінно йдуть діла лише у Бога! А у простих людей постійно є якісь турботи, проблеми. І в нас також. Та взагалі діла йдуть добре, маємо все, що хочемо, і робимо все, що хочемо.

- Музичні критики дивуються, як група з такою важкою для сприйняття музикою як ваша є популярною, практично на рівні з попсою? В чому тут справа, на твою думку?

-- Наші пісні пишуться для думаючих, розумних людей. І на щастя таких в нашій країні дуже багато - звідси і популярність. Чим менше в нас буде інтелігенції, студентів, тим меншою буде популярність. І як довго ми будемо писати такі пісні, так довго буде існувати "Скрябін". Бо іншого "Скрябіна" я собі не уявляю.

- Кузьма, а як ти вважаєш, скільки відсотків слухачів дійсно сприймають твої тексти? Чи не боїшся, що вони невірно їх розуміють?

-- В останній час з листів я почав дізнаватись, що є люди, які неправильно, або зовсім не розуміють текстів "Скрябіна". Але то їх біда. Взагалі, існує декілька категорій людей: є люди, що займаються нормальними справами, в таких людей є тенденція до осмислення всього, а є зовсім інша категорія, і їй би я радив зовсім не вникати у наші тексти, бо ще невідомо, що вони потім зроблять. Тобто не варто лізти не в свою тарілку, бо то для них є чужа тарілка. А самі тексти пишуться нормально, то не якийсь зв'язок з космосом. Ми пишемо про все те, що бачимо, про те, як живемо. Може на якійсь своїй мові, яка є для когось незрозумілою.

- Підключи фантазію - якби архітектура була застиглою музикою, яким би було спорудження, збудоване під впливом творчості "Скрябіна"?

-- Печера із сталактитами. Це було б щось безформне і дуже красиве, та непридатне для життя всім, крім нас з Шурою та Ростиком.

- Розкажи про себе. Чи не шкодить твоєму власному життю постійний ритм гастролей?

-- Навпаки, я постійно чогось набуваю і отримую від гастролей велику кількість енергії. Це як акумулятор, треба тільки правильно все спланувати. Ти бачиш величезну кількість людей, які бажають бачити тебе, і це дуже класно.

- А любов, на якому місці вона для тебе?

-- Вона стовідсотково не конкурує взагалі ні з чим іншим, і її ні з чим не можна зв'язувати . Є речі, без яких любов неможлива, але вона сама поза всякою конкуренцією. Напевно, це фантастика.

- Ти завжди приховуєш свою любов?

-- Так, вона має бути схована. Якщо ми щось показуємо, то воно вже не твоє, про нього бачили, чули. Люблю мати багато своїх речей і я в комфорті від того, що хтось з людей не знає те, про що я думаю, що я маю в голові. Колись я занадто багато відкрився і відчув страшний дискомфорт. І
страшний дискомфорт відчуваю зараз від того, що кажу правду, бо все своє життя я брехав.

- Тоді, це феномен! І чому перестав брехати саме зараз?

-- Навіть не знаю. Напевно, повинен був вазон на голову впасти, чи щось інше статися. А взагалі у мене за спиною чорт і янгол-хранитель, і, напевно, хтось переборов.

- З твоєю допомогою?

-- Ні, я ніколи нікому з них не допомагаю. Мені це нецікаво. Бо дуже класно, коли ти щось робиш і не знаєш, як воно може закінчитись, хтось комусь за моєю спиною вріже і я буду слухатись переможця.

- А якщо переможе чорт?

-- Може статися і таке. І я з ним не змагаюся, мені це навіть приємно. Чорт в мені перемагає десь на 40%ю

- Ти віриш у Бога?

-- Так, в мене є свій Бог! Я з ним спілкуюся. Бог - то щось необхідне для людини. Людина мусить в щось вірити, в неї повинен бути стимул.

- Скажи, а у групи є свої звичаї?

-- Взагалі у групи - ні. У кожного якісь свої звичаї. Наприклад Ростик час від часу фарбується в червоний колір, Шура любить іноді сходити у магазин і накрити стіл. А інколи Ростик приготує якусь бурду і видає це за "шедевр мистецтва".

- А які звичаї в тебе?

-- Та я "поскромнічаю".

- Як ти вважаєш, що будуть слухати люди у 2000 році?

-- Ну, 2000-й вже не так далеко, можу сказати, що буде у 300- році. Все спримітується до шумів. Люди будуть слухати як дюпель у рельсу забивають.

- Тобто все піде по наклонній.
-- Так, все піде до першобутнього. Вже навіть зараз є тенденції до шумів. Я навіть себе ловлю на тому, що слухаю таке.

- А яким буде "Скрябін" у майбутньому?

-- Дай Бог до нього взагалі дожити. Ми будемо змінюватись весь час, а взагалі, ми настроєні бавитися досить довго.

- Яким буде новий альбом "Скрябіна"? Ми запитуємо тому, що від альбому до альбому ваша музика змінюється, і всі вперто чекають чогось нового.

-- Так, зміни знову будуть. На мою думку , будь яка нормальна людина для того, аби жити повноцінно, повинна постійно змінюватись, прогресувати. Я вважаю, що "Птахи" (мається на увазі альбом) був прогресивнішим від "Мови Риб", а "Казки" - на крок дальше від "Птахів".
Сподіваюсь, так само вийде з новим альбомом. Згадувати і прогнозувати важко: творчість це все-таки творчість. Але те, що новий альбом буде інакшим - то 100%. Інакшим буде звучання - в нас нові синтезатори. Не буде різких змін, хіба що в темах пісень - ми будемо продовжувати розглядати людей під дуже чутливим мікроскопом і трохи більше торкнемося інтимних і потаємних, скритих якостей людини.


- А є якісь сольні проекти?

-- Так, ми збираємося відразу після туру засісти кожен за свій "сольник". Тобто ми знову підемо в "підпілля" і , можливо, до кінця року нас знову не побачать.
- А можна підводити підсумки у вашій творчості вже зараз?

-- Напевно, що можна. Ми зробили великий шматок роботи. І в нас є армія людей, яким то подобається. Багато людей вже сприймають нас так, як я мріяв і навіть серйозніше. Є люди, які вже ростуть на нашій музиці.