Make your own free website on Tripod.com

Кузьма ("Скрябін"):

Не так давно "Скрябін" радикально поміняв свій імідж. На зміну одягові темних строгих тонів прийшли яскраві аляповаті костюми в стилі рейверів-кислотників та гіперболізованих "дітей квітів". Додайте до того викид усіх, нехай негативних, емоцій просто-таки на сцені та красномовне і зовсім недвозначне "фе" в бік тих, чий світогляд, на думку "Скрябіна", є рагульським і не відповідає естетичним міркам Кузьми і компанії. Причина?.. "Модна країна" - останній альбом гурту, який з'явився як рефлексія на все те, що зараз відбувається в нашій державі. Апофеозом аудіорелізу стали, мабуть, як і годиться, нові відео. Але на нинішньому етапі роботи над ними Кузьма лише кокетливо заграє з публікою, залишаючи інформацію під грифом "таємно".


-Кліп на пісню "Зламані крила", остання річ з "Модної країни", знімається в повному затемненні від мене, я дав команді, яка робить ролик, всі "шнурки" в руки, люди працюють за власною ініціативою і час від часу лише ставлять мене до відома, що і скільки вже зроблено. Сьогодні отримав інформацію, що весь матеріал вже відзнятий, і 5 секунд вже змонтовано.
-Вельми цікаво: Як сталось так, що ви не слідкуєте за процесом творення власного відео?
-Я не продюсер того кліпу і не знаю, що там твориться. Направду. Якби знав, то би сказав. Кліпмейкерство - то багатогранний жанр творчості, і не обов'язково людина, яка виконує пісню, повинна з'являтись в тому відео. Тарас Химич (режисер кліпу - авт.) побачив ту річ у абсолютно іншому ракурсі, сказав, що це буде виглядати приблизно так і так, а мені то сподобалось. Він приїхав з Америки і "шарить", що робить: на Заході були такі прецеденти, коли в кліпі не з'являлись виконавці. Наприклад, U2.
Більше можу розказати про інший кліп. Скоро буде прем'єра відео на пісню "Негри люблять молоко" - сингл, який з'явився після того, як я познайомився з людиною, яка хвора на СНІД. Вона знімається в цьому кліпі, але інформація про те, хто це, засекречена, хоча там є багато варіантів, так що можна здогадатись.
- Останнім часом зовнішність хлопців настільки радикально змінилась, що я спершу була дуже здивована. Це для вас нетипово. В чому причина?
- "Модна Країна". Чому? На мою думку, Україну можна розділити на позитивну і негативну сторони. З одного боку, це класна країна, яку Бог наділив прекрасними ландшафтами, красивими місцями: гори, моря, річки, родючі грунти, люди класні: Але з іншої сторони, є ряд моментів, які це все нівелюють. Тобто є нереально тупа двомовна країна, яка розділилась навпіл, і ті дві мови не дають людям дійти до спільної точки зору. Вони, не віддаючи в тому справи, постійно між собою борються. Слабкіші переходять на сторону сильніших, і власне то найчастіше трапляється зі справжніми українцями, які почуваються дуже приємно, переходячи на російську мову. В музиці ж відбувається момент мавпування. Люди, які добираються до вищих щаблів естради, дивляться на Росію. Але в росіян виходить дуже класно, бо в них сильний менталітет, навіть можна сказати загарбницька нація. Вони можуть дуже яскраво передавати почуття на зрозумілій мові. Наприклад, використовують сленг. В українській мові він відмирає, бо молодь користується російським сленгом.
- Як ти прокоментуєш "скрябінські" листівки з написом "Я продався. Витріть мої записи", які з'явились після участі гурту в пропрезидентському турі?
- Можу сказати одне: в мене є особиста позиція, якої я не стидаюся. Ту листівку робив наш фан, якому за це заплатили 20 доларів, і він до того ж використав фотокартки, які не мав права використовувати. То була така продажницька робота, що навіть ті люди, котрі "обсирали" мене в Інтернеті, підписувалися псевдонімами. Я трохи орієнтуюся в політиці і знав, що треба робити саме так, бо інакше був би ще більший бардак.
- Як вплинули на тебе останні події в Америці? Спровокували якісь рефлексії в плані творчості?
- На мене більше вплинуло те, як ці події висвітлювалися українськими каналами. "Спікери" - то переважно російськомовні люди, які українською мовою розмовляють лише "в кадрі". Вони не вправляються в ній і в момент, коли потрібно було імпровізувати, "икали", "мекали", вставляли русизми: Зараз готую дуже сильний компромат на цих людей. Я особисто дивився BBС і НТВ - то були "людські" канали, по яких можна було взнати якусь інформацію. Єдиний більш-менш нормальний канал в Україні - ICTV, де передачу вела львів'янка. Це гріло серце, все решта - повна срака. А взагалі, вважаю американців першими екстремістами у цьому світі. Мені шкода тільки невинних людей, а з точки зору стратегії тероризму - все було зроблено просто супер! Думаю, все, що вони хотіли зробити, це зіткнути москалів та американців головами докупи.
- Ти вважаєш себе націоналістом?
- Тупо було б казати, що я себе таким не вважаю. Просто подібних людей щоразу меншає, вони розпорошуються, і, коли я намагаюся перетягувати своїх колег зі Львова на якісь нормальні робочі місця в Київ, щоб зібрати навколо себе певне коло, яке могло би робити якісь "хвилі", то вони або бояться: одним словом, вони не погоджуються.
- Виходить, що у Львові творчі люди не мають жодних перспектив, треба обов'язково їхати до Києва, щоб отримати "нормальні робочі місця"?
- Звичайно, що є, але Львів займає такі позиції, що в Україні мало хто з ним рахується. Він живе особистим життям, вариться в своєму соку, і йому добре. І чомусь останнім часом я чую тут чи в Тернополі більше російської мови, ніж в Києві.
- Ти якось сказав, що панком ви почнете, панком і завершите:
- "Модна Країна" - то не є панк. Панківським є дух наших концертів, те, як вони зараз виглядають і звучать. "Модна Країна" - це поп-альбом, навіть дещо кон'юнктурний. Його крутили на радіо більше, ніж до того всі наші альбоми разом взяті. Я натиснув на педаль кон'юнктури, щоб пробити ту "рагульну" структуру формату, там були всі пісні для кожної радіостанції, крім жидівсько-одеського "Просто Радіо".
- Який офіційний статус "Скрябіна" зараз - рок чи поп? Бо у вас то перемога в номінації "Краща поп-група року", то на "Чайку" запрошують. Не розберешся:
- Нас навіть запросили на "Просто Рок", що мене дуже здивувало, бо вони вважаються нашими основними ворогами. В них з "Таврійськими Іграми" якісь нелади, а на поверхню виходили ми. Знаєш, я себе "попсарьом" ніколи не вважав, навіть коли ми грали "під міні-диск" танцювальні мелодії. Жив таким життям, про яке мало з ким ділився. В мені тече надто гаряча кров, щоб сидіти на місці і рахувати "бакси", які заробив на концертах. Така людина, як я, не може бути попсовою.
- Чому ж від премії не відмовився?
- Було б тупо, бо тих премій настільки мало, що якби "Скрябін" відмовлявся, то нас би взагалі ніхто б не знав:

Оксана Чечелин

19/10/2001